• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

هشتمین نشست سلسله نشست‌های تخصصی ارائه گزارش عملکرد دولت تدبیر و امید، با ارائه خروج مهارت از غربت، توسط علی اوسط  هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، به نقل از مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری با ارائه علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور، هشتمین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی ارائه گزارش عملکرد دولت تدبیر و امید با عنوان به مردم، برای مردم  و با موضوع «خروج مهارت از غربت» 15 اردیبهشت ماه در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری با همکاری موسسه عالی پژوهش‌های تأمین اجتماعی برگزار شد.

 خلاصه آنچه در این نشست مطرح شد، به شرح زیر است:

- تربیت نیروی انسانی کارآمد knowledge-worker با محوریت آموزش مهارت، فنی و حرفه‌ای و آموزش کسب‌وکار یکی از ملزومات شغلی کشور در حال حاضر و آینده است.

- سؤالات اساسی که در خصوص مسائل حوزه تربیت نیروی انسانی کارآمد مطرح است:

- چه تلاشی در کشور برای آینده‌نگاری شغلی انجام شده است؟ برای مثال آیا نهادی در دولت (مثلاً شورای عالی کار) پیش‌بینی از مشاغل 10 یا 20 سال آینده ارائه داده است؟

- چگونگی نگاشت نهادی آموزش فنی و حرفه‌ای برای تبیین اینکه چه نهادهایی به آموزش مهارت‌ها توجه نمی‌کنند؟

- مسأله پایین بودن سهم آموزش مهارت‌ها در GDP چیست؟

- بر اساس تجارب جهانی آموزش راهنمایی‌های شغلی در مدرسه جایگاه ویژه دارند. چه برنامه‌های اجرایی برای اجرای فعالیت‌های راهنمایی شغلی در مدارس ارائه شده است؟

- نامشخص بودن جهت‌گیری یا سردرگمی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای یکی از مسائل حوزه تربیت نیروی انسانی کارآمد بوده که سال‌هاست کشور با آن روبروست. از دیگر مسائل این بخش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

- تمرکز اشتغال بر مدرک نه مهارت

- کم اعتباری گواهی‌های مهارت

- چالش‌های افزایش میل به مهارت‌آموزی و تقاضامحوری

- نقائص قانون کار در عدم توجه به وجوه افتراق شغل و حرفه

- به روز نبودن استانداردهای فنی و حرفه‌ای

- عدم تطابق آموزش فنی و حرفه‌ای با نیازهای آینده شغلی کشور


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در یک سال گذشته بالغ بر ۲ هزار استاندارد آموزش مهارتی در سازمان فنی و حرفه ای تدوین شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، به نقل از  مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،محمد شریعتمداری در آیین رونمایی از طرح ایجاد ۱۴۰۰ مرکز مهارت آموزی جوارکارگاهی و بین کارگاهی و رونمایی از یک هزار استاندارد آموزش مهارت، که با حضور "علی اوسط هاشمی" رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در محل این سازمان برگزار شد گفت: ایجاد مراکز جوار کارگاهی و بین کارگاهی باعث شد آموزش فنی و حرفه ای با کار و شغل کارگران عجین شود و آنها بتوانند مهارت های خود را ارتقا دهند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: این مراکز همچنین باعث شدند کسانی که به دنبال شغل هستند هم بتوانند آموزش ببینند

شریعتمداری به تفاهم نامه سازمان فنی و حرفه ای و سازمان بهزیستی کشور اشاره کرد و گفت: این یادداشت تفاهم به منظور افزایش مهارت بین توانخواهان تنظیم شده است که با اجرایی شدن آن استعدادهای عظیمی که در فرزندان بهزیستی وجود دارد شکوفا می شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تفاهم نامه سازمان فنی و حرفه ای و سازمان بازنشستگی کشور را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: مهارت آموزی تنها مختص به جوانان نیست، بلکه کسانی که سال‌ها کار کرده  و اکنون بازنشسته شده اند،  می توانند با مهارت های جدیدی آشنا شوند و عنصر مهم تری در جامعه باشند

شریعتمداری به تفاهم نامه سه جانبه سازمان فنی و حرفه ای، معاونت امور تعاون و معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز اشاره و خاطر نشان کرد: ارتقای مهارت تعاونگران کشور برای ما بسیار حائز اهمیت بود و این تفاهم نامه به منظور نظام مند کردن آموزش های تعاونی تنظیم شده است

وی افزود: از جمله اهداف معاونت اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  در این تفاهم نامه سه جانبه، ارتباط وسیع بین تامین منابع فعالیت های اشتغال زا در کشور ،صیانت از مشاغل موجود و پایداری سازی مشاغل را می توان برشمرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: اقتصاد ما نیازمند به روز شدن است و در این راستا باید خود را با تغییر جامعه کار همسو و همساز  و به سمت آن حرکت کنیم‌ .

رشد ۱۱۱درصدی مراکز جوار کارگاهی و بین کارگاهی در سازمان فنی حرفه ای

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین اعلام کرد: مراکز جوار کارگاهی و بین کارگاهی در سازمان فنی حرفه ای کشور در هجده ماه گذشته ۱۱۱ درصد رشد داشته‌اند.

وی با قدردانی از زحمات علی اوسط هاشمی در ارتقاء نهضت مهارت افزایی گفت: نهضت مهارت افزایی که فرمایش مقام معظم رهبری است، با توجه و پیگیری رئیس سازمان فنی حرفه ای کشور در مدت زمان کوتاهی تحقق یافت و با تلاش های ایشان قدم های موثری در این زمینه برداشته شده است.

 شریعتمداری، حرکت سازمان فنی و حرفه ای به سمت حکمرانی و سپردن مهارت آموزی به بخش خصوصی و تعاونی برای پر کردن شکاف های آموزش مهارتی در ایران را ستودنی خواند.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد : نهضت مهارت افزایی با مشارکت مردم واجتماع محور کردن آموزش‌ های فنی و حرفه ای‌ محقق می شود.

وی با بیان اینکه در تفاهم نامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای و معاونت توسعه کارافرینی و اشتغال به موضوع آموزش کارآفرینی هم پرداخته شده است ، این موضوع را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: اینکه افراد  هم خود شغل داشته باشند و هم کارآفرینی کنند برای ما حائز اهمیت است . 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مدیران سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خواست ریل گذاری تثبیت شده ای در خصوص نهضت مهارت افزایی داشته باشند تا دولت های بعد هم بتوانند به درستی این مسیر را دنبال کنند.

 


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

استاندار بوشهر گفت: توجه به وجود ظرفیت های فراوان اشتغال در استان فرمانداران زمینه را برای توسعه آموزش های های مهارتی بر اساس نیاز منطقه ای محیا کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، عبدالکریم گراوند در جلسه شورای مهارت آموزی استان بوشهر ،اظهار داشت: برنامهریزی برای مهارت آموزی از طریق روشهای نوین در اولویت باشد.

وی با اشاره به اینکه توسعه پایدار برای هر کشور جز از مسیر منابع انسانی به عنوان مهمترین عامل و رکن توسعه، محقق نمی‌شود، افزود: منظور از منابع انسانی موثر، نیروی انسانی آموزش دیده و ماهر است که پس از تربیت، بیشترین بازدهی را دارد.

گراوند با تاکید بر ضرورت نهادینه سازی فرهنگ مهارت آموزی در جامعه بیان کرد: سازمان فنی و حرفه‌ای، دانشگاه علمی و کاربردی و آموزش و پرورش بدنه اصلی مهارت آموزی هستند.

استاندار بوشهر ظرفیت های اشتغال در استان را فراوان دانست و اضافه کرد: مهارت آموزی باید در بنیان خانواده ها با همکاری همه مسئولین و دستگاه های اجرایی ترویج شود تا شاهد اشتغال پایدار در سطح استان بوشهر باشیم.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر هم اظهارکرد: رشد فرهنگ مهارت آموزی و حل مشکل اشتغال جوانان و جذب نیروی ماهر مورد نیاز صنعت و صنف از اهداف شورای مهارت است.

عبدالمجید دراهکی با بیان اینکه باید مهارت آموزی از سنین دانش آموزی توسط آموزش و پرورش فرهنگ سازی شود، اضافه کرد: باید مهارت آموزی بین خانواده‌ها و قشر دانش آموزی افزایش یابد.

وی اظهار داشت: اقداماتی صورت گرفته تا دانشجویان و سربازان تا پایان دوره دانشگاهی و پایان خدمت خود چندین مهارت متناسب با نیاز بازار و استعداد خود فرا بگیرند.

دراهکی مهارت را رکن توسعه در هر جامعه و صنعتی دانست و افزود: نگاه دولت نیز نسبت به مهارت آموزی نگاهی ویژه بوده به طوری که گسترش مهارت آموزی در بین جوانان و افراد جویای کار از مهمترین برنامه های دولتمردان محسوب می شوند.

مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای بوشهر اثر بخشی آموزش های مهارتی در رفع بیکاری را منوط به همدلی و هم افزایی با دستگاه های مربوطه عنوان کرد.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: ارائه آموزش هاي مهارتي به 3265 نفر از آسيب ديده و افراد در معرض آسيب هاي اجتماعي با همکاري معاونت پيشگيري از وقوع جرم دادگستري و بهزيستي  استان بوشهر در سال 1399 صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، عبدالمجيد دراهکي در نشست برنامه ريزي آموزش هاي مهارتي در حوزه آسيب هاي اجتماعي در سطح استان بوشهر ،اظهار داشت: توانمند سازي آسيب ديدگان و افراد در معرض آسيب هاي اجتماعي در قالب آموزش هاي مهارتي فني و حرفه اي از مداخلاتي است که باعث تغيير رفتار، ارتقاء وضعيت معيشت و در نهايت ارتقاء سطح زندگي آنها مي شود.

وي با بيان اينکه اين آموزش ها در 360 دوره آموزشي و با تنوع 180 حرفه آموزشي در حوزه آسيب هاي اجتماعي ،پناهندگان خارجي،زنان سرپرست خانوار،زنان خانه دار،ساکنين سکونتگاه هاي غير رسمي،زندانيان و افراد داراي معلوليت برگزار شده است ،افزود: از اين تعداد هزار و 123 نفر در بخش كارگاههاي زندان، 618 نفر در در كمپ ها و مراكز درمان اجباري و معتادين بهبود يافته و زنان بد سرپرست  بي سرپرست،842 نفر در بخش زنان سرپرست خانوار  ،122 نفر در بخش زنان خانه دار  آموزشهاي مهارتي را فرا گرفتند.

دراهکي با اشاره به ارائه آموزشهاي مهارتي به زندانيان استان، هدف از ارائه اين آموزشها را ايجاد انگيزه، اميد به زندگي و كمك به اشتغال آنها پس از آزادي عنوان كرد.

مدير کل آموزش فني و حرفه اي بوشهر توانمندسازی افراد نیازمند را یکی از ضرورت های کاری فنی و حرفه ای عنوان و تصریح کرد: امیدواریم در راهی که قدم برمی داریم، در راستای تحولات اجتماعی و اقتصادی، اثربخشی موثر داشته باشیم.

دراهکي با بیان اینکه برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان بوشهر امسال طرح کاهش آسیب‌های اجتماعی با ارائه آموزش‌های مهارتی و فنی اجرا می‌شود، اضافه کرد: در حوزه سکونت‌گاه‌های غیر رسمی 272 نفر، در حوزه پناهندگان و اتباع خارجی 75 نفر و در بخش ساکنین مناطق محروم و مرزی نیز 54 نفر با آموزش‌های فنی و حرفه‌ای توانمند شده‌اند.

وي مهارت‌آموزی را پایه و اساس کاهش جرم و بزهکاری در جامعه دانست و تصریح کرد: بر همین اساس این اداره کل در راستای انجام رسالت سازمانی خود با برنامه‌ریزی و رویکرد جدید تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا با ارائه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و فراهم کردن زمینه اشتغال موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه شود.

دراهکی از توانمندسازی 143 نفر از معلولین تحت حمایت بهزیستی در استان خبر داد و گفت: آموزش مهارت به اقشار در معرض آسیب می تواند آسیب های اجتماعی را کاهش داده و بخش مهمی از مشکل بیکاری در جامعه را مرتفع کند.

 

 

 


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

در آئینی از تمبر "بوشهر پایتخت مهارت‌ آموزی انرژی کشور" با حضور استاندار،نمایندگان مجلس ومدیران کل دستگاه های اجرایی در جلسه شورای مهارت آموزی و برنامه ریزی استان بوشهر رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر،عبدالمجید دراهکی در این آئین ضمن تقدیر از حمایت های ویژه استاندار بوشهر و مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در جهت راه اندازی مراکز ملی مهارت آموزی نفت،گاز و پتروشیمی دراستان بوشهر ،اظهار داشت: اجرای آموزش‌های ویژه در حوزه انرژی باعث شده استان بوشهر در این حوزه در کشورجایگاه شاخصی داشته باشد و به عنوان پایتخت مهارت آموزی کشور از سوی شورای گسترش سازمان آموزش فنی و حرفه ای انتخاب شود.

وی وجود ظرفیت های عظیم نفت،گاز و پتروشیمی در استان بوشهر را در این انتخاب مهم دانست و افزود: این طرح در شورای گسترش مهارت‌آموزی کشور تصویب شد و بر این اساس ایجاد مرکز ملی گاز کشور در عسلویه و ایجاد مرکز تربیت مربی در حوزه نفت و گاز در شهرستان کنگان در این راستان انجام شده است.

دراهکی ایجاد مرکز مهارت آموزی ویژه صنایع نفت و گاز را از نیاز های مهم این استان برشمرد و بیان کرد: امسال در هفته دولت اولین مرکز ملی مهارت‌آموزی گاز کشور با حمایت سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در شهرستان عسلویه افتتاح می‌شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر با تاکید بر اینکه آموزش های مهارتی به سمت ظرفیت های اشتغال در استان سوق داده شده است، اضافه کرد: ظرفیت‌های موجود و فعالیت‌های مناسب در استان بوشهر باعث شد که در جریان سفر معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای کشور پیشنهاد اهدای عنوان پایلوت پایتخت مهارت‌محوری کشور به اصفهان مطرح شود.

دراهکی با بیان اینکه همه باید در راستای توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی در سطح استان بوشهر تلاش کنیم،تاکید کرد: بوشهر خاستگاه بسیاری از طرح‌ها و اقدامات سازمان فنی‌وحرفه‌ای


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

معاون وزیر کار و رئیس سازمان در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری سه جانبه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، سازمان شیلات ایران و اتحادیه سراسری تعاونی‌های صیادی ایران گفت: جامعه صیادی و شیلات کشور زیر چتر مهارت قرار می گیرند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، تفاهم نامه همکاری آموزشی سه جانبه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، سازمان شیلات ایران و اتحادیه سراسری تعاونی‌های صیادی ایران با هدف اجرای دوره‌های آموزشی مهارتی متناسب با استانداردهای مصوب سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با محوریت فعالیت‌های شیلاتی، امروز 7 اردیبهشت ماه 1400، به امضای علی اوسط هاشمی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، نبی اله خون میرزایی، معاون وزير و رئیس سازمان شیلات ایران و یعقوب دوجی، مدیر عامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های صیادی ایران رسید.

بنا براین گزارش، در این مراسم هاشمی، با اشاره به وسعت سواحل در کشور ایران، آن را یک ظرفیت ارزشمند ملی برای دستیابی به جامعه فعال ماهر دانست و گفت: این ظرفیت می تواند با کثرت و تنوعی که دارد و بدون محدودیت جامعه هدف را پوشش دهد.

وی افزود: هر کس بر موضع نقش فعال خود و در هر حوزه ای تمایل به مهارت آموزی داشته باشد، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به خوبی می تواند پاسخگوی نیاز وی باشد.

معاون وزیر کار بیان کرد: ظرفیت های مهارت آموزی سازمان به خوبی توزیع شده است و با داشتن 5 هزار و 400 کارگاه مهارت آموزی مجهز، توانسته است با اصناف و واحدهای صنعتی تعامل خوبی برقرار کرده و با استفاده از عناصر حمایتی و تشویقی مهارت را در بین این گروه ارتقا دهد.

هاشمی در خصوص تربیت نیروی ماهر در حوزه صیادی و شیلات بر استفاده از ظرفیت های مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای این سازمان تأکید کرد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از دو مقوله «سنجش مهارت» و «پروژه محوری» به عنوان دو عنصر اساسی در صیانت از مهارت آموزی و اعتبار جهانی گواهینامه های مهارتی سازمان نام برد و ابراز داشت: این دو سرمایه ای برای کشور محسوب می شود که می تواند به صورت وسیعی فقر و بیکاری را کاهش دهد.

هاشمی گفت: در راستای اجرای مفاد تفاهم نامه مذکور بازنشستگان حوزه صیادی و شیلات نیز می توانند با اخذ مجوز و تأسیس آموزشگاه های آزاد، تجربه خود را به نسل جدید این شغل انتقال دهند.

وی تصریح کرد این نگاه به همراه آمایش سرزمین رسیدن به ظرفیت ملی، اقتصاد کلان و پایداری مشاغل را به دنبال دارد و علاوه بر آن مشاغل بومی و صیادی سنتی را با دانش تلفیق می نماید.

معاون وزیر کار در همین رابطه گفت: گرایش فارغ التحصیلان به حوزه مشاغل غیر دولتی باید به گونه ای شکل گیرد دامنه انتظار افراد جویای کار برای رسیدن به شغل کاهش یابد.

هاشمی، با اشاره به اهمیت صیادی و شیلات در بازارهای جهانی گفت: با فن و مهارت در این زمینه می توان از سرمایه ملی کشور برای دستیابی به ثروت در بازارهای جهانی بهره مند شد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به اینکه این نخستین بار است که در کشور به صیادی و مشاغل ساحلی به صورت تخصصی پرداخته می شود، اظهار داشت: با به اشتراک گذاشتن ظرفیت های سه دستگاه می توانیم به نقش های پایدار و سرمایه ساز در حوزه صیادی و شیلات دست یابیم.

هاشمی تأکید کرد: هدف سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، معطوف به پرورش سرمایه های ملی از طریق مهارت آموزی به صورت تخصصی است.

معاون وزیر کار پیشنهاد «راه اندازی دپارتمان ملی و مرکز تخصصی شیلات و صیادی» در سواحل استان گیلان و چابهار را عنوان کرد.

هاشمی همچنین در زمینه تدوین استانداردها از تدوین استاندارد «صنایع غذایی دریایی» و آموزش طبخ آبزیان در آموزش های مرتبط با آشپزی تأکید کرد.

در این مراسم بر تشکیل کمیته کاری مشترک بین سه دستگاه برای اجرایی کردن مفاد تفاهم نامه تأکید شد.

در ادامه طاهرپور، مدیر کل دفتر نظارت، بهسازی و هدایت شغلی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به ظرفیت اشتغال زایی بالای آبزی پروری در کشور، گفت: با ارائه آموزش های تقاضامحور و هدف مند برای کارجویان و شاغلین و تشکیل کمیته های اجرایی می توان در زمینه مشاغل دریایی به تولید و اشتغال زایی دست یافت.

رئیس سازمان شیلات کشور:

نیازهای آموزشی حوزه شیلات کشور همسو با آموزش های مهارتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور می شود

پور میرزایی، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات کشور در این جلسه گفت: نیروی انسانی را باید مهم ترین محور توسعه محسوب و روی آن سرمایه گذاری کنیم تا توانمندی هایش ارتقا یابد.

وی با بیان اینکه بیش از 232 هزار نفر در بخش صیاد وصیادی، آبزی پروری و صنایع تبدیلی این بخش فعالیت می کنند گفت: ارزش افزوده پنهانی در فعالیت های صیادی وجود دارد که با افزایش مهارت شکوفا می شود.

وی با اشاره به اهمیت تفاهمنامه سه جانبه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، سازمان شیلات ایران و اتحادیه سراسری تعاونیهای صیادی ایران گفت: جامعه صیادی هم به لحاظ سطح دانش و مهارت و نوع استقرار مورد توجه ویژه است و حتما باید به ارتقا و توانمندی آنها با آموزش های روز بپردازیم.

پورمیرزایی گفت: نیاز شیلات و خانواده بزرگ آن به آموزش های مهارتی به روز، متنوع و متکثر است و به همین دلیل سازمان شیلات با تمام توان در راستای اجرای این تفاهمنامه اقدام خواهد کرد.

لازم بذکر است سید حسن گیتی پسند، معاون آموزشی اتحادیه سراسری تعاونی صیادی های کشور به نمایندگی از یعقوب دوجی، مدیر عامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های صیادی ایران در این مراسم حضور یافت و گفت: وجود 5 هزار و 800 کیلومتر ساحل در جنوب و شمال کشور نیازمند توسعه و آموزش با محوریت دریا و مشاغل مرتبط با آن، با کمک سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است.

لازم بذکر است یعقوب دوجی، مدیر عامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های صیادی ایران به صورت ویدئو کنفرانسی در مراسم مذکور حضور داشت.

بر اساس این گزارش، اجرای دوره های آموزشی مهارتی متناسب با استاندارد های مصوب سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور(توسط بخش دولتی و بخش خصوصی دارای مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور) با محوریت فعالیتهای شیلاتی، تهیه و تدوین استانداردهای شغل و شایستگی مورد نیاز صنعت شیلات و صیادی کشور، برگزاری آزمون های سنجش و ارزشیابی مهارت متقاضیان آزمون های مهارتی و تعیین صلاحیت مدرسین، برگزاری دوره های آموزشی و تبادل دانش فني  به منظور افزايش توان علمي، فنی و تجربي مدرسین، آموزش و تربیت نیروی کار ماهر و توانمند مورد نیاز صنعت شیلات و صیادی کشور، تربیت نیروهای کارآفرین برای بهره برداری از ظرفیت های بالقوه تولیدات صنعت شیلات و صیادی کشور و یکپارچه سازی استانداردها و توسعه تعاملات فی مابین و اشتراک گذاری ظرفیت ها برای هم افزایی بیشتر از محورهای اصلی تفاهم نامه مذکور است.

 


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

گزارش خروج مهارت از غربت در هشتمین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی ارائه گزارش عملکرد دولت تدبیر و امید ارائه شد

هشتمین نشست سلسله نشست‌های تخصصی ارائه گزارش عملکرد دولت تدبیر و امید، با ارائه خروج مهارت از...

استاندار بوشهر: آموزش های مهارتی بر اساس نیاز منطقه ای در استان بوشهر ارایه شود

استاندار بوشهر گفت: توجه به وجود ظرفیت های فراوان اشتغال در استان فرمانداران زمینه را برای توسعه...

تمبر "بوشهر پایتخت مهارت آموزی انرژی کشور" رونمایی شد

در آئینی از تمبر "بوشهر پایتخت مهارت‌ آموزی انرژی کشور" با حضور استاندار،نمایندگان مجلس ومدیران کل دستگاه های...

شریعتمداری اعلام کرد: تدوین ۲ هزار استاندارد آموزش مهارتی در سازمان آموزش فنی و حرفه ای

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در یک سال گذشته بالغ بر ۲ هزار استاندارد آموزش مهارتی در...

مدير کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر: مهارت آموزي بيش از 3 هزار نفر آسيب ديده و درمعرض آسيب هاي اجتماعي در استان بوشهر

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: ارائه آموزش هاي مهارتي به 3265 نفر از آسيب ديده و...

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: جامعه صیادی و شیلات کشور زیر چتر مهارت قرار می گیرند

معاون وزیر کار و رئیس سازمان در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری سه جانبه سازمان آموزش فنی و حرفه ای...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: 20 مرکز فني و حرفه اي جوار کارگاهي در استان بوشهر راه اندازي مي شود

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: با همکاري شرکت ها و صنايع در سال جاري 20 مرکز فني و...

پيام تبريک مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر به مناسبت هفته کارگر

عبدالمجيد دراهکي مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، در پیامی آغاز هفته کارگر را به جامعه...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد