• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

رئيس مركز سنجش و ارزشيابي مهارت فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزي و كارآفريني با اشتغال پیوندی جدا نشدني دارد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئيس مركز سنجش و ارزشيابي مهارت فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: کارآفرینان با حضور درکلاس های فنی و حرفه ای، پلی برای موفقیت و آينده خود مي سازند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، احمد ليراي در بازديد از آموزشگاه آزاد فني و حرفه اي چهار فصل بوشهر ،پایداری بازار کار برای شاغلان و ایجاد فرصت های جدید و به روز براساس نیازهای های جامعه برای نیروهای جویای کار را مهمترین اولویت سازماني دانست.

وي با بيان اينكه در آموزشگاه آزاد فني و حرفه اي چهار فصل مهارت آموزي همراه با اشتغال صورت مي گيرد ،افزود: اشتغال مهارت آموزان پس از پايان دوره در طرح هاي توليدي اين آموزشگاه زمينه را براي توسعه اشتغال و كارآفريني در سطح استان بوشهر محيا مي كند.

ليراوي بر توسعه مهارتهای منجر به ایجاد اشتغال کارآموزان در بخش خصوصي و دولتي تاكيد كرد و گفت: دوام جامعه به میزان کار افراد بستگی دارد و جوامعی بیشتر پیشرفت می کنند که افراد آن در ایجاد اشتغال و کارآفرینی کارآمدتر باشند.

وي نقش بخص خصوصي آموزش فني و حرفه اي را در پرورش كارآفرين در جامعه مهم دانست و اظهار كرد: آموزش فنی حرفه ای و مهارت آموزی زمینه ایجاد اشتغال برای افراد جویای کار را مهیا کرده است و تداوم این رویه آسیب‌های اجتماعی را کاهش می دهد.

رئيس مركز سنجش و ارزشيابي مهارت فني و حرفه اي بوشهر آموزش در فضای کسب و کار را مفید دانست و افزود : باید جوانان را با آموزش های صحیح ، برای ورود به بازار کار آماده کرد.

ليراوي بازنگری در ارائه آموزش‌های مهارتی و متناسب سازی این آموزش‌ها با نیاز بازار کار را زمینه ساز ایجاد جهش در بازار کسب و کار عنوان کرد و افزود: با همکاری و تعامل سایر دستگاه‌های اجرایی در سطح کشور و استان می‌توان نهایت بهره‌برداری از آموزش‌های مهارتی را برای توسعه  اقتصادی کشور و استان برد.

موسس آموزشگاه آزاد فني و حرفه اي چهار فصل بوشهر هم به اشتغال و كارآفريني بيش از 70 درصد مهارت آموزان اين آموزشگاه در رشته هاي خدماتي اشاره كرد و گفت: در اين مجتمع آموزشي با توجه به اينكه آموزش همراه با توليد محصولات صورت مي گيرد بيشتر مهارت آموزان با ثبت سفارش مشغول به كار مي شوند.

آفتاب قنبري با بيان اينكه طراحي لباس در اين آموزشگاه با آموزش طراحان با كيفيت براي اغلب توليدي هاي ديگر  استان ها صورت مي گيرد، افزود: در اين مجموعه مهارت آموزان در حرفه هاي خياطي،طراحي لباس،شيريني پزي بلافاصله بعد از كسب گواهينامه مهارت يا خود كارآفرين مي شوند يا در توليدي هاي سطح استان مشغول به كار مي شوند.

وي با تاكيد بر اينكه فردي كه مهارت داشته باشيد بيكار نمي ماند،اضافه كرد: نکته‌ای که در جذب مهارت آموختگان به بازار کار باید مورد توجه قرار گیرد این است که برخی برای یافتن شغل، مهارت فرانگرفته‌اند، برای نمونه آموزش شاغلان در بنگاه‌های اقتصادی، دانش آموزان کار و دانش از این دست هستند. از طرفی برخی مشاغل در کشور غیررسمی است و ثبت نشدند و رصد آن‌ها دشوار است ولي آنها كه براي كسب شغل و كارآفريني مهارتي را فرا مي گيرند قطعا بيكار نخواهند ماند.

قنبري به كسب رتبه كارآفرين برتر در چندين سال متولي در مجموعه استان و كشور اشاره كرد وتصريح كرد:  خودم با مهارت آموزی توانستم از نقطه صفر به صد برسم و کار و آینده پیش روی خود را مدیون آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌دانم. همچنین از نظر فکری و علمی ،  رشد فوق العاده داشتم و همچنان هم دنبال نوآوری هستم.

 


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: نمايشگاه فرصت هاي شغلي مهارت محور ارزان در استان بوشهر برگزار مي شود

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: همزمان با سراسر كشور و به منظور ترويج فرهنگ...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مدال طلاي نوزدهمين دوره مسابقات ملي مهارت به يك بوشهري رسيد

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: مدال طلاي نوزدهمين دوره مسابقات ملي مهارت در رشته...

تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی و آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر امضا شد

تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه جامع علمی و کاربردی و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با هدف...

مدیرعامل سازمان منطقه‌ویژه اقتصادي پارس: 15 هزار نفر برای اشتغال در پارس‌جنوبی مهارت‌آموزی شدند

مدیرعامل سازمان منطقه‌ویژه اقتصادي پارس گفت: نيروي درشركت هاي زير مجموعه سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس...

مرکز مهارت‌آموزی گاز کشور در منطقه پارس جنوبی راه‌اندازی می‌شود

در راستای تحقق جذب ۵۰ درصدی نیروهای بومی استان بوشهر مورد نیاز صنایع پارس جنوبی مرکز مهارت‌آموزی...

رئيس اداره آموزش،پژوهش و برنامه ريزي فني و حرفه اي استان بوشهر؛ کارگاه آموزشی " مبرد های جایگزین RAC " در بوشهر برگزار شد

رئيس اداره آموزش،پژوهش و برنامه ريزي فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: کارگاه آموزشی " مبرد های...

معاون آموزش،پژوهش و برنامه ريزي فني و حرفه اي استان بوشهر: رانندگان حمل و نقل جاده ای گواهینامه مهارت شغلی از فني و حرفه اي دريافت مي كنند

معاون آموزش،پژوهش و برنامه ريزي آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: با برگزاری آزمون سنجش مهارت...

رئيس اداره موسسات كارآموزي آزاد فني و حرفه اي استان بوشهر: توسعه آموزشگاه هاي آزاد فني و حرفه اي در استان بوشهر با صدور مجوزهاي سه روزه

رئيس اداره موسسات كارآموزي آزاد فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در راستای تسهیل و هموار کردن حضور...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد