• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزي هزار و هفتصد نفر از آسيب ديدگان و در معرض آسيب اجتماعي در استان بوشهر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: بيش از هزار و هفتصد نفر از آسيب ديدگان و در معرض آسيب اجتماعي در هشت حوزه مهارتي در استان بوشهر از آموزشهاي مهارتي بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، عبدالمجيد دراهكي در نشست برنامه ريزي آموزشي شش ماهه دوم سال آموزش فني و حرفه اي، افزود: به منظور كاهش آسيب هاي اجتماعي، توانمند سازي، ايجاد شرايط اوليه براي اشتغال، جلوگيري از گرايش به اعتياد و بزهكاري در شش ماهه نخست سال جاري با برگزاري 164 دوره آموزشي و تنوع 120 حرفه مختلف در حوزه آسيب هاي اجتماعي 1794  نفر با آموزش هاي مهارتي توانمند شده اند.

وي بيان كرد: از اين تعداد 663 نفر در 76 دوره در بخش كارگاههاي زندان، 193 نفر در 14 دوره در سكونت گاههاي غير رسمي و 41 نفر در 7 دوره در كمپ ها و مراكز درمان اجباري آموزشهاي مهارتي را فرا گرفتند.

مدير كل آموزش فني و حرفه اي بوشهر  تاكيد بر اینکه برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان بوشهر امسال طرح کاهش آسیب‌های اجتماعی با ارائه آموزش‌های مهارتی و فنی اجرا می‌شود، اظهارکرد: در حوزه سکونت‌گاه‌های غیر رسمی 193 نفر، در حوزه پناهندگان و اتباع خارجی 47 نفر و در بخش زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست  نیز 531 نفر با آموزش‌های فنی و حرفه‌ای توانمند شده‌اند.

دراهكي با اشاره به ارائه آموزشهاي مهارتي به زندانيان استان، هدف از ارائه اين آموزشها را ايجاد انگيزه، اميد به زندگي و كمك به اشتغال آنها پس از آزادي عنوان كرد.

مدير كل آموزش فني و حرفه اي بوشهر با بيان  اينكه آموزش هاي مهارتي در حوزه آسيب هاي اجتماعي در بخش هاي معتادين بهبود يافته،افراد داراي معلوليت،خانواده هاي آسيب ديده از اعتياد،پناهندگان اتباع خارجي،زنان خانه دار بد سرپرست،زنان سرپرست خانوار،زندانيان و سكونتگاه هاي غير رسمي ارايه مي شود،اضافه كرد: اين سازمان با مهارت آموزي به آسيب ديدگان اجتماعي در صدد توانمند سازي ذهني وحرفه‌اي آنان براي كاهش آسيبهاي اجتماعي در جامعه است.

دراهكي با اشاره به اينكه تربيت مربي در حوزه آسيب هاي اجتماعي براي توانمندسازي آموزش ها در بخش خصوصي در دستور كار اين اداره كل قرار دارد،اظهار داشت: مهارت آموزي وارايه آموزشهاي فني وحرفه اي نقش موثري دركاهش جرم وبزهكاري درسطح جامعه دارد.

وي مهارت‌آموزی را پایه و اساس کاهش جرم و بزهکاری در جامعه دانست و تصریح کرد: بر همین اساس این اداره کل در راستای انجام رسالت سازمانی خود با برنامه‌ریزی و رویکرد جدید تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا با ارائه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و فراهم کردن زمینه اشتغال موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه شود.

 


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: نمايشگاه فرصت هاي شغلي مهارت محور ارزان در استان بوشهر برگزار مي شود

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: همزمان با سراسر كشور و به منظور ترويج فرهنگ...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مدال طلاي نوزدهمين دوره مسابقات ملي مهارت به يك بوشهري رسيد

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: مدال طلاي نوزدهمين دوره مسابقات ملي مهارت در رشته...

تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی و آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر امضا شد

تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه جامع علمی و کاربردی و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با هدف...

مدیرعامل سازمان منطقه‌ویژه اقتصادي پارس: 15 هزار نفر برای اشتغال در پارس‌جنوبی مهارت‌آموزی شدند

مدیرعامل سازمان منطقه‌ویژه اقتصادي پارس گفت: نيروي درشركت هاي زير مجموعه سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس...

مرکز مهارت‌آموزی گاز کشور در منطقه پارس جنوبی راه‌اندازی می‌شود

در راستای تحقق جذب ۵۰ درصدی نیروهای بومی استان بوشهر مورد نیاز صنایع پارس جنوبی مرکز مهارت‌آموزی...

رئيس اداره آموزش،پژوهش و برنامه ريزي فني و حرفه اي استان بوشهر؛ کارگاه آموزشی " مبرد های جایگزین RAC " در بوشهر برگزار شد

رئيس اداره آموزش،پژوهش و برنامه ريزي فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: کارگاه آموزشی " مبرد های...

معاون آموزش،پژوهش و برنامه ريزي فني و حرفه اي استان بوشهر: رانندگان حمل و نقل جاده ای گواهینامه مهارت شغلی از فني و حرفه اي دريافت مي كنند

معاون آموزش،پژوهش و برنامه ريزي آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: با برگزاری آزمون سنجش مهارت...

رئيس اداره موسسات كارآموزي آزاد فني و حرفه اي استان بوشهر: توسعه آموزشگاه هاي آزاد فني و حرفه اي در استان بوشهر با صدور مجوزهاي سه روزه

رئيس اداره موسسات كارآموزي آزاد فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در راستای تسهیل و هموار کردن حضور...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد