• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی و آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر امضا شد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه جامع علمی و کاربردی و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با هدف ارتقای شایستگی‌های حرفه‌ای دانش‌آموختگان دانشگاهی و با رویکرد رفع نیاز بازار کار به امضای طرفین رسید.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر،عبدالمجيد دراهكي  در آئین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه علمی و کاربردی  و  آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر اظهار داشت: هدف از امضای این تفاهم نامه توانمند سازی دانشجویان در راستای کسب مهارت های لازم مورد نياز بازار كار است و همچنين رویکرد ما ترويج فرهنگ مهارت آموزی با یک نیازسنجی درست در راستای توانمند سازی دانشجویان درجهت جذب در بازار کار می باشد.

مدير كل آموزش فني و حرفه اي بوشهر با تاکید بر اهمیت توانمندسازی مهارتی نیروی انسانی اظهار کرد: توانمندسازی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی در راستای برآوردن نیاز استان به منابع انسانی کارآمد و دارای تجارب فنی، مهارتی و حرفه ای، نیاز سنجی، تدوین و بازنگری استانداردهای آموزش شغل و شایستگی های حرفه ای، همگرایی پژوهش های کاربردی در حوزه مهارت های فنی و حرفه ای و انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک با اولویت پایان نامه های تحصیلی دانشجویان و توسعه همکاری های علمی پژوهشی و مهارتی با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های طرفین در راستای تقویت شایستگی های عمومی، تخصصی و فنی گروه های از مهمترين اهداف انعقاد این تفاهمنامه است.

دراهكي  با بیان اینکه رویکرد جلب حمایت و تعامل با دستگاه‌ها و مجموعه‌های تاثیرگذار از اهداف اداره کل  آموزش فنی وحرفه ای استان است، گفت: این تفاهم‌نامه شامل همکاری مشترک بین دو مجموعه بزرگ و تاثیرگذار آموزشي در استان بوشهر است.

وی، با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی و کاربردی به واسطه دارا بودن ظرفیت‌های خیلی خوب علمی، آموزشی وپژوهشی می‌تواند درخصوص توسعه مهارت و اشتغال تأثیرگذارباشد  تصریح کرد: با پیوند آموزش  فنی و حرفه ای و دانشگاه ها، تحولی بزرگ در حوزه ی مهارت آموزی در استان بوشهر رقم خواهد خورد.

مدير كل آموزش فني و حرفه اي بوشهر آموزش های مهارتي را حلقه مفقوده ارتباط دانشگاه و صنعت دانست و گفت: ما به‌عنوان مسئولين حوزه آموزش هاي مهارتي موظفیم تا زمینه‌ی کسب مهارت و توانمندسازی دانشجویان را فراهم نمائیم، ازاین‌رو دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی بهترین مکان برای کسب مهارت افزایی و توانمند سازی هستند.

                                    

رئيس دانشگاه جامع علمي و كاربردي استان بوشهر نيز بر اهمیت آموزش و مهارت آموزی فنی و حرفه ای به عنوان یک مکمل در کنار آموزش های نظری دانشجویان تاکید كرد و گفت: مهارت آموزی برای دانشجویان بسیار حائز اهمیت است چرا که دانشجویان مباحث نظری را به خوبی فرا می گیرند ولی در عملیاتی کردن این مباحث نیاز به مهارت آموزی دارند که این مهم با همکاری دانشگاه و مجموعه آموزش فنی و حرفه ای در راستای حل معضل بیکاری دانش آموختگان دانشگاه بسیار مفید و موثر است.

شبير اشكپور مطلق حركت در مسیر توسعه مهارت آموزی و کارآفرینی را نیاز ملی دانست و افزود: بالا بودن نرخ فزاینده بیکاری دانش‌آموختگان دانشگاهی، بیانگر نداشتن مهارت های مورد نیاز برای ورود به بازار کار در این قشر است.

وي مهارت آموزی در کنار آموزش در دانشگاه علمي و كاربردي را هدایت به طرف چرخه تولید دانست و اضافه كرد: اگر تخصص فني و حرفه اي با امکانات و ظرفیت‌های بالای دانشگاه  همراه شود، تحول عظیمی در حوزه مهارت‌آموزی رقم خواهد خورد.

 رئيس دانشگاه جامع علمي و كاربردي بوشهر با تاکید بر لزوم ایجاد شغل برای دانش آموختگان دانشگاهی، کمک به حل مسائل روز جامعه و رفع نیازهای آن بوسیله نیروی تربیت شده متخصص و ماهر، ابراز امیدواری کرد: انعقاد این تفاهم نامه منجر به اعتلای اهداف فرهنگی، علمی و عملی در سطح استان بوشهر و کشور شود.

 


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

فارس قهرمان مسابقات فوتسال کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در بوشهر شد

مسابقات فوتسال کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در منطقه جنوب با قهرماني فارس و راهيابي به...

مسابقات فوتسال كاركنان آموزش فني و حرفه اي كشور در بوشهر افتتتاح شد

مسابقات فوتسال منطقه اي كاركنان سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور با حضور تيم هاي...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: بوشهر ميزبان مسابقات فوتسال کارکنان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: دومين  دوره مسابقات فوتسال در سطح منطقه‌ای کارکنان...

مدیرکل سیاسی،انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر: آموزش‌های مهارتي فنی‌وحرفه‌ای کلید توانمندسازی شغلی معلولین است

مدیرکل سیاسی،انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر گفت: معلولین به واسطه نداشتن مهارت‌های...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر: ۷۴۰ حرفه مهارتي متناسب با نیاز بازار استان بوشهر شناسایی شد

مدیر کل آموزش  فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: ۷۴۰ حرفه متناسب با نیاز بازار استان شناسایی شده و...

فرماندار شهرستان دير: توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در جنوب استان بوشهر به رونق کسب و کار و کارآفرینی کمک می کند

فرماندار شهرستان دير گفت: يكي راه هاي توانمند سازي براي مقابله با بيكاري و افزايش خود اشتغال زايي...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: افتخار آفرینی جوانان استان بوشهر در نوزدهمين دوره مسابقات ملی مهارت

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: با اعزام 10جوان نخبه استان به نوزدهمين دوره مسابقات...

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر: ۹۰ درصد آموزش‌های مهارتی به مددجویان منجر به اشتغال می‌شود

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر گفت: ۹۰ درصد آموزش‌های مهارتی به مددجویان کمیته...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد