• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

مدیرکل سیاسی،انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر: آموزش‌های مهارتي فنی‌وحرفه‌ای کلید توانمندسازی شغلی معلولین است

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیرکل سیاسی،انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر گفت: معلولین به واسطه نداشتن مهارت‌های حرفه‌ای، بیشتر در معرض آسیب‌ هستند و آموزش‌های فنی ‌و حرفه ای کلید توانمندسازی و توانبخشی شغلی ‌و حرفه‌ای معلولین است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، جواد لقمان زاده در اولين جلسه طرح توانمندسازي معلولين استان بوشهر یکی از راهکارهای رفع معضل بیکاری را آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای به جامعه هدف بهزستي دانست و اظهار داشت: توجه به این آموزش ها نقش مهمی در کارآفرینی و خود اشتغالی معلولين دارد.

وي با بیان اینکه عدم حمایت از جوانان مستعد و معلول جامعه هدف را با مشکلات جدی در آینده روبرو می‌کند، افزود: فعالیت جوانان مستعد و توانمند تحت پوشش بهزيستي زمینه رشد و توسعه آنها را فراهم کرده و همگان باید در راستای شناسایی و فراهم کردن زمینه برای فعالیت آنها اقدام کنند.

لقمان زاده  با بیان اینکه باید توانایی و استعداد ذاتی معلولان را باور کنیم، اظهار کرد: اگر توانمندی‌های این افراد به خوبی دیده و تقویت شود، بسیاری از مشکلات آنان در زمینه اشتغال و کارآفرینی حل می شود.

مدير كل سياسي،انتخابات و تقسيمات كشوري استانداري بوشهر با تاکید بر ضرورت توانمندسازی معلولین، اضافه كرد: می بایست با افزایش توانمندی های جامعه معلولین و ظهور و بروز استعدادهای آنها، این قشر از جامعه را به جامعه ای مولد برای حل مشکلات کشور و اداره زندگی خودشان تبدیل کرد.

                                   

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر نيز با تاکید به نقش سازمان آموزش فنی ‌و حرفه‌ای در ارائه آموزش‌های مهارتی، افزود: آموزش‌های فنی ‌و حرفه‌ای کلید توانمندسازی ‌و توانبخشی شغلی ‌و حرفه‌ای ‌معلولین  است.

عبدالمجيد دراهكي از مهارت آموزي 2 هزار و 335 نفر از افراد در معرض آسيب هاي اجتماعي در سال جاري در استان بوشهر خبر داد و افزود: معلولین به واسطه نداشتن مهارت‌های حرفه‌ای، مددجویی و عدم تامین منابع مالی برای امرار معاش و گذران زندگی خود و خانواده بیشتر از سایر افراد جامعه در معرض انواع آسیب‌های فردی و اجتماعی قرار می گیرند، از این رو آموزش های فنی و حرفه ای به عنوان آموزش‌هایی که ابعاد کاربردی و مهارتی آنها نسبت به ابعاد نظری از اهمیت بیشتری برخوردار است یکی از پربازده ترین سرمایه گذاری های ‌جوامع برای توسعه فردی ‌و اجتماعی معلولان تلقی می ‌شود.

وي با اشاره به امکانات و تجهيزات آموزشي فني و حرفه اي استان بوشهر،اضافه كرد: مجموعه فنی و حرفه ای استان آماده بررسی نیازهای آموزشی جامعه هدف معلولين اعلام شده از بهزیستی، به منظور امکان سنجی، برنامه ریزی آموزشی، اولویت بندی و اجرای دوره های آموزشی همراه با ارائه گواهی معتبر آموزشی برای مددجویان بهزیستی است تا گام های موثری در زمینه آماده سازی شغلی و آموزش مهارتهای فنی و حرفه ای جهت این قشر شریف برداشته شود.

مدير كل بهزيستي استان بوشهر نيز  با اشاره به تنوع جامعه هدف بهزیستی، گفت: معلولان جسمی حرکتی، زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست، کودکان خیابانی، آسیب دیدگان اجتماعی و معتادان در حال بهبودی از جمله جامعه هدف بهزیستی است که نیازمند آموزش های خاص هستند.

عليرضا حاجيوني افزود: در راستای اجرایی ‌سازی ماده ۱۴ قانون حمایت ازحقوق ‌معلولین و با عنایت به ابلاغ " نظام نامه آموزشهای مهارتی افراد دارای معلولیت ، تلاش می‌کنیم تا در اسرع وقت نسبت به عملیاتی نمودن نظامنامه فوق با همكاري مجموعه آموزش فني و حرفه اي در سطح استان بوشهر گام ‌های مؤثری برداریم.

وي با بيان اينكه  بايد به معلولان اهميت داده شود و خانواده هاي آنها در جهت اهميت دادن به آنها توجيه شوند و آموزش هاي لازم را ببينند،تاكيد كرد: فراهم كردن شرایط مناسب برای مهارت آموزی معلولان از رویكردهای مهم مجموعه بهزيستي است كه در دستگاه هاي زير مجموعه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی به صورت جدی دنبال می شود.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: انقلاب مهارت آموزی با حرکت در مسیر عدالت با رویکردی نوآورانه، فن آور و دانش بنیان در استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: مهارت آموزی به یک مطالبه ملی تبدیل شده است و سند ملی...

استاندار بوشهر: مهارت آموزی راهگشای اشتغال و تسعه در استان بوشهر

استاندار بوشهر گفت: اشتغال همواره به‌عنوان یک دغدغه جوانان و خانواده‌ها در همه جوامع مطرح است که...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر خبر داد؛ آزمون نهایی انتخابی مسابقات جهانی مهارت در بوشهر آغاز شد

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: آزمون انتخابی چهل و شششمین مسابقات جهانی مهارت...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: مهارت‌آموزی حرفه‌ای، راهگشای چالش اشتغال در شهرستان تنگستان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: توسعه مهارت آموزی و راه اندازی کسب و کار در استان به...

مدیرکل کار استان بوشهر مطرح کرد؛ تضمین شغل کارجویان با مهارت آموزی برای اولین بار در کشور

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر از تضمین شغل برای کارجویان استان در صورت کسب مهارت...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: 20 حرفه مهارتی در بخش شنبه و طسوج شهرستان دشتی ارایه می شود

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: مرکز سیار آموزش فنی و حرفه ای بخش شنبه و طسوج با...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: توسعه مهارت آموزی در استان بوشهر با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: شکل‌گیری همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان در سازمان...

فرماندار گناوه: زیرساخت‌های مورد نیاز برای توسعه شهرستان گناوه با تربیت نیروی ماهر ایجاد شود

فرماندار گناوه گفت: تأمین زیرساخت‌های موردنیاز توسعه در آینده شهرستان گناوه باید پیش بینی شود و...


تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد