• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: توسعه مهارت آموزی در استان بوشهر با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: شکل‌گیری همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در راستای توانمندسازی مهارتی جوانان استان بوشهر صورت خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، عبدالمجید دراهکی در بازدید رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر از کارگاه های آموزش فنی و حرفه ای ،اظهار داشت: هدف از برگزاری و اجرای اقدامات مشترک با پارک علم و فناوری این است که ما نیرو را برای بازار کار آموزش می‌دهیم و صنعت نیز در این آموزش با ما مشارکت دارد.

وی ضمن معرفی ظرفیت ها، پتانسیل و طرح های جدید سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در رفع معضل بیکاری و ارتقای مهارت جوانان و اقشار مختلف جامعه خواستار استفاده از ظرفیت های مشترک در قالب انعقاد تفاهم نامه و قرارداد آموزشی شد.

دراهکی افزود: مهارت های آینده، اشتغال و کارآفرینی و دانش آموختگان،  ارتباط دانشگاه و صنعت، توسعه آموزش های مهارتی به کشورهای همسایه و ...  می تواند از زمینه های همکاری ما با پارک علم و فناوری در استان بوشهر باشد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر اضافه کرد: با توجه به نیاز روز باید تغییراتی در ارائه آموزش ها ایجاد کنیم و در حال حاضر به تولید محتوا، استاندارد سازی و منابع آموزشی نیاز داریم که باید در این زمینه ها با پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و مراکز نوآوری بیش از پیش همکاری کنیم.

دراهکی با اشاره به اینکه 15 مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و 230 آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد در استان بوشهر وجود دارد، گفت: آموزش فنی و حرفه ای بوشهر سالانه  بیش از 40 هزار  نفر را براساس استانداردهای بین المللی آموزش مهارتی می دهد  که گواهینامه های فنی و حرفه ای در بحث اعزام نیروی کار و بحث صلاحیت نیروی کار اهمیت بین المللی دارد.

وی با بیان اینکه نوآوری در حوزه فنی و حرفه‌ای به معنای نوآوری در استانداردهای آموزشی است، اظهار کرد: هدف از برگزاری و اجرای کارهای مشترک با پارک علم و فناوری این است که ما نیرو را برای بازار کار آموزش می‌دهیم و باید صنعت نیز در این آموزش مشارکت داشته باشد و صنعت استان بوشهر در زمینه آموزش پیش‌ رو بوده و  منظور از آموزش هدفمند آموزش براساس تقاضا است که صنعت آموزش را براساس نیاز خود و تقاضا جامعه ارائه می‌دهد.

رئیس پارک علم و فناوری استان بوشهر نیز گفت: افزایش هکاریهای علمی در سطوح استانی بعنوان یکی از مهمترین اهداف پارک است و این همکاری در راستای راه اندازی مرکز نوآوری مهارت بنیان با رویکرد حمایت زا واحدهای فناور استان خواهد بود.

حسن حبیبی با تأکید بر ضرورت توسعه همکاری میان مجموعه پارک علم و فناوری و سایر نهادها و دستگاههای اجرایی در جهت تقویت زیست بوم کسب و کار و کارآفرینی، از آمادگی کامل در جهت همکاری با آمزش فنی و حرفه ای استان به منظور اجرایی نمودن طرح کارآفرینی مهارت بنیان خبر داد وافزود: با توسعه همکاری های مشترک و استفاده از ظرفیت های موجود در مراکز آموزش فنی و حرفه ای و همچنین مراکز رشد پارک علم و فناوری، زیرساخت لازم جهت فراهم آوردن امکانات و تجهيزات تخصصی مورد نياز واحدها و شرکتهای فناور، ايجاد شده و بستر مناسب به منظور شکل گیری و رشد کسب و کارهای دانش محور، بیش از پیش در استان بوشهر فراهم خواهد شد.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: طرح نخلستان ویژه مهارت آموزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در استان بوشهر اجرا می شود

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: نخلستان طرحی است ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی که...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: معرفی کارشناسان برتر مشاوره و هدایت شغلی مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: با هدف توانمند سازی کارشناسان مشاوره و هدایت شغلی...

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر: مهارت‌های فردی کودکان و نوجوانان ارتقا می‌یابد

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر گفت: مهارت‌های فردی کودکان و نوجوانان تحت پوشش...

مدیر کل منایع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: آموزش فنی و حرفه ای دغدغه ای جزء رفع بیکاری در جامعه ندارد

مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: حذف دغدغه بیکاری در جامعه و...

مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: اصلی ترین سرمایه و ثروت کشور منابع انسانی توانمند آن است

مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: ما در کشورمان نیازمند ایجاد...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: مهارت آموزی بیش از 3000 نفر مددجوی کمیته امداد در استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: براساس تفاهم‌نامه این اداره کل  با کمیته امداد استان...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: نگاه ویژه آموزش فنی و حرفه‌ای به مهارت آموزی زندانیان در استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: آموزش فنی و حرفه ای به توسعه مهارت آموزی زندانیان...

فرماندار گناوه: توسعه آموزش های مهارتی متناسب با نیاز شهرستان باشد

فرماندار گناوه گفت: توسعه آموزش‌های مهارتی در مراکز فنی حرفه‌ای شهرستان، متناسب با ظرفیت‌ها و...


تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد