• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: 20 حرفه مهارتی در بخش شنبه و طسوج شهرستان دشتی ارایه می شود

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: مرکز سیار آموزش فنی و حرفه ای بخش شنبه و طسوج با همکاری بخشداری ،شهردار و شورای اسلامی تا هفته دولت سال جاری راه اندازی خواهد شد و به فراخور ظرفیت این بخش بیش از 20 حرفه مهارتی در آن آموزش داده می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ایاستان بوشهر ، عبدالمجید دراهکی در نشست با بخشدار شنبه و طسوج و شهردادر و رئیس شوراس اسلامی شهر شنبه شهرستان دشتی ،اظهار داشت: مهارت آموزی یکی از نیاز های مهم برای اشتغال پایدار است و ترویج فرهنگ مهارت آموزی باید با هماهنگی دستگاه های اجرایی و مردم جامعه گسترش یابد.

وی با اشاره به توسعه آموزش های مهارتی متناسب با نیاز روز در همه نقاط استان بوشهر،تصریح کرد: توسعه مهارت های آموزشی متناسب نیاز روز جامعه شهری و روستایی از برنامه های این اداره کل در سال تولید،دانش بنیان و اشتغال آفرین است.

دراهکی خواستار همکاری همه دستگاه های اجرایی جهت راه اندازی هر چه بهتر مرکز سیار شهر شنبه شد و افزود: اگر مهارت‌ آموزی نباشد مهار بیکاری ممکن نیست و به همین منظور اگر در جهت پایه اشتغال پایدار تقویت نظام مهارتی در بخش‌های مختلف مورد توجه واقع شود، بازآفرینی نظام آموزش فنی و حرفه‌ای بر اساس سند جامع محقق می‌شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر اضافه کرد: مولفه اصلی و شرط لازم اشتغال، مهارت است و چنانچه مهارت در جامعه ای کم رنگ باشد، اشتغال نیز در آن جامعه اتفاق نخواهد افتاد و اگر هم باشد، پایدار نخواهد بود.

دراهکی از برگزاری دوره های مهارتی در 140 روستای استان  بوشهر در سال جاری خبر داد و گفت: با توجه به وجود ظرفیت های مناسب جهت مهارت آموزی در بخش روستایی با همکاری دهیاران بیش از 250 حرفه مهارتی بر اساس ظرفیت های منطقه ای در روستاهای استان بوشهر اجرا خواهد شد.

وی  خواستار حمایت همه دستگاه‌های اجرایی در راستای توسعه مهارت‌آموزی در بین اقشار مختلف جامعه شد و خاطرنشان کرد: نقش آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای در توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر انکارناپذیر است و آموزش‌های مهارتی در ایجاد فرصت‌های مناسب شغلی، افزایش تولیدات و سطح درآمد و تقویت بنیه اقتصادی خانوارها و کاهش نرخ بیکاری نقش مؤثری دارد.

بخشدار شنبه و طسوج شهرستان دشتی نیز با بیان اینکه افزایش اشتغال با ترویج و توسعه مهارت آموزی میسر می شود، گفت: کلید اشتغال پایدار، توانمند سازی نیروی کار کشور است و ایجاد بخش های مهارتی حرفه آموزی برای اشتغال پایدار  در همه مناطق یک ضرورت است.

محمد طلائیان فنی و حرفه‌ای را عنصری توانمند برای توسعه کارآفرینی برشمرد و اظهار داشت: با توجه به امکانات مناسب مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در شهرستان دشتی، گسترش آموزش‌های مهارتی به ویژه در روستاها با همکاری دهیاران با برنامه‌ریزی بهتری صورت ‌گیرد.

وی بابیان اینکه امروز بخش عمده‌ای از فارغ‌التحصیلان بیکار فاقد مهارت کافی هستند، ابراز داشت: برای ایجاد اشتغال می‌بایست سنگ بنای مهارت‌آموزی را درست گذاشت که اگر بر این امر تأکید کنیم زمینه اشتغال بیشتری در جامعه فراهم خواهد شد.

طلائیان با بیان اینکه امروز زمان مشاغل پشت میزی گذشته و دولت نمی‌توانند این مقدار شغل ایجاد کند،افزود: تعمیم آموزش‌های مهارتی سیاست فنی و حرفه‌ای شهرستان دشتی باشد تا شاهد اشاعه اشتغال در بخش شنبه و طسوج  در همه حوزه ها باشیم.

بخشدار شنبه و طسوج  توسعه مهارت آموزی را فرمول نجات بخش امروز کشور خواند و تاکید کرد که مهارت و وجود نیروهای ماهر در توسعه و رشد تمامی عرصه ها موثر و راهگشاست.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: طرح نخلستان ویژه مهارت آموزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در استان بوشهر اجرا می شود

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: نخلستان طرحی است ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی که...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: معرفی کارشناسان برتر مشاوره و هدایت شغلی مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: با هدف توانمند سازی کارشناسان مشاوره و هدایت شغلی...

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر: مهارت‌های فردی کودکان و نوجوانان ارتقا می‌یابد

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر گفت: مهارت‌های فردی کودکان و نوجوانان تحت پوشش...

مدیر کل منایع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: آموزش فنی و حرفه ای دغدغه ای جزء رفع بیکاری در جامعه ندارد

مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: حذف دغدغه بیکاری در جامعه و...

مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: اصلی ترین سرمایه و ثروت کشور منابع انسانی توانمند آن است

مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: ما در کشورمان نیازمند ایجاد...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: مهارت آموزی بیش از 3000 نفر مددجوی کمیته امداد در استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: براساس تفاهم‌نامه این اداره کل  با کمیته امداد استان...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: نگاه ویژه آموزش فنی و حرفه‌ای به مهارت آموزی زندانیان در استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: آموزش فنی و حرفه ای به توسعه مهارت آموزی زندانیان...

فرماندار گناوه: توسعه آموزش های مهارتی متناسب با نیاز شهرستان باشد

فرماندار گناوه گفت: توسعه آموزش‌های مهارتی در مراکز فنی حرفه‌ای شهرستان، متناسب با ظرفیت‌ها و...


تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد