• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: مهارت‌آموزی حرفه‌ای، راهگشای چالش اشتغال در شهرستان تنگستان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: توسعه مهارت آموزی و راه اندازی کسب و کار در استان به منظور ایجاد اشتغال ، نیازمند کارهای جهادی ، فراگیرو مستمر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر،عبدالمجید دراهکی در جلسه شورای مهارت شهرستان تنگستان  از تضمین شغل برای متقاضیان اشتغال استان بوشهر در صورت کسب مهارت فنی و حرفه‌ای خبر داد و افزود: برای نخستین بار در کشور این اداره کل با همکاری اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی  در راستای سیاست‌های خود را در مقابل مهارت‌آموزی تضمین می‌کند.

وی  با بیان اینکه تنها راه اشتغال و کارآفرینی در هر منطقه ای توجه ویژه به مهارت آموزی است،تصریح کرد: متقاضیان می‌توانند از ۱۱ اردیبهشت همزمان با روز جهانی کارگر الی ۶ مرداد روز جهانی مهارت آموزی با مراجعه به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای سراسر استان بوشهر ثبت نام کنند.

دراهکی  رسته‌های شغلی مورد نیاز شرکت های مستقر در سطح استان را انواع جوش کاری، آرماتوربندی،لوله کشی صنعتی(فیتر)، داربست بند، ابزار دقیق، نقشه کشی صنعتی، نقاشی صنعتی، تعمیرکار موتورهای صنعتی و دریایی، برق‌کار صنعتی، اتوماسیون صنعتی، نصب و تعمبر سیستم‌های برودتی، قالب‌بندی، کاشی‌کاری، آجکاری، گچ‌کاری و ایمنی و بهداشت اعلام کرد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با اشاره به امکانات مناسب مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان تنگستان، گسترش آموزش‌های مهارتی به ویژه در روستاها را با همکاری بخشداران و دهیاران برای توسعه و اشتغال پایدار در روستاها خواستار شد.

دراهکی از اجرای بیش از 200 حرفه مهارتی مختلف در شهرستان تنگستان در سال جاری خبر داد و گفت: باید مهارت آموزی به جای مدرک گرایی اسباب منزلت اجتماعی شود تا بتوان با حرکت به سوی آموزش رشته‌های تحصیلی مهارتی و کارآفرینی نیاز امروز کشور در حوزه اقتصاد برطرف شود.

وی با اشاره به توسعه آموزش های مهارتی متناسب با توجه به نیاز روز در سطح استان بوشهر،اضافه کرد: ترویج فرهنگ مهارت آموزی باید با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی و مردم جامعه گسترش یابد و متناسب با هر شهرستان و مناطق مختلف استان بوشهر در برنامه آموزشی مراکز فنی و حرفه‌ای این استان قرار گیرد.

دراهکی ادامه داد: توسعه آموزش‌های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار و بویژه مراکز صنعتی و ظرفیت های نقاط مختلف استان بوشهر از برنامه‌های این اداره کل در سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر  به ظرفیت بسیارخوب صنایع دستی بویژه هنر صنعت لنج سازی به عنون یک رشته مورد علاقه جوانان در بخش دلوار اشاره کرد و افزود: تنگستان در زمنیه توسعه آموزش هنر صنعت لنج سازی موفق بوده و در سالیان گذشته کار آموزش این رشته صنایع دستی در بخش دلوار  این شهرستان توسعه بسیار خوبی یافته است.

دراهکی اظهار کرد: مهارت آموزی باید از سن دانش آموزی فرهنگ سازی و با همکاری همه مسئولان و دستگاه‌های اجرایی در بنیان خانواده‌ها ترویج داده شود تا اشتغال پایدار در استان بوشهر  و شهرستان تنگستان حاصل شود.

فرماندار شهرستان تنگستان نیز با بیان اینکه همه جوانان جویای شغل باید به سمت مهارت آموزی سوق داده شوند،گفت: تمامی اقشار به ویژه جوانان، دانشجویان و فارغ‌ التحصیلان باید از ظرفیت های آموزش فنی و حرفه‌ ای برای حرفه آموزی استفاده کنند.

احمد لطفی با بیان اینکه فرد مهارت آموخته خود خلاقیت کارآفرینی دارد،افزود: تربیت نیروی انسانی ماهر باید در اولویت کاری آموزش و پرورش باشد و به نحوه مطلوب از ظرفیت آموزش فنی و حرفه ای استفاده کند.

وی با بیان اینکه نبود دانش و مهارت کار مهمترین معضل در امر اشتغال است،اضافه کرد: بخشی از هدایت تحصیلی باید به سمت کار و دانش و مهارت آموزی سوق داده شود که به همراه دانش و علم آموزی، فراگرفتن مهارت های فنی و حرفه ای و کار و دانش نیاز است تا جامعه رونق اقتصادی، رشد و توسعه را شاهد باشد.

فرماندار تنگستان خاطرنشان کرد: جایگاه، اهمیت و ظرفیت مراکز فنی و حرفه ‌ای برای خانواده‌ ها ناشناخته باقی مانده و باید نیازسنجی از ضرورت اجرای دوره ‌های مهارت‌ آموزی و استفاده بهینه از ظرفیت کارگاه ‌های فنی و حرفه‌ ای بیش از پیش مورد توجه مسوولان قرار گیرد.

لطفی با تاکید بر اینکه مهارت آموزی جوانان و افراد جویای کار با جدیت در شهرستان تنگستان دنبال خواهد شد،گفت: مسئولان شهرستان تنگستان اجرای طرح‌های مهارت آموزی مبتنی بر نیاز بازار کار را با جدیت در دستور کار قرار دهند.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: طرح نخلستان ویژه مهارت آموزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در استان بوشهر اجرا می شود

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: نخلستان طرحی است ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی که...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: معرفی کارشناسان برتر مشاوره و هدایت شغلی مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: با هدف توانمند سازی کارشناسان مشاوره و هدایت شغلی...

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر: مهارت‌های فردی کودکان و نوجوانان ارتقا می‌یابد

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر گفت: مهارت‌های فردی کودکان و نوجوانان تحت پوشش...

مدیر کل منایع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: آموزش فنی و حرفه ای دغدغه ای جزء رفع بیکاری در جامعه ندارد

مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: حذف دغدغه بیکاری در جامعه و...

مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: اصلی ترین سرمایه و ثروت کشور منابع انسانی توانمند آن است

مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: ما در کشورمان نیازمند ایجاد...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: مهارت آموزی بیش از 3000 نفر مددجوی کمیته امداد در استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: براساس تفاهم‌نامه این اداره کل  با کمیته امداد استان...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: نگاه ویژه آموزش فنی و حرفه‌ای به مهارت آموزی زندانیان در استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: آموزش فنی و حرفه ای به توسعه مهارت آموزی زندانیان...

فرماندار گناوه: توسعه آموزش های مهارتی متناسب با نیاز شهرستان باشد

فرماندار گناوه گفت: توسعه آموزش‌های مهارتی در مراکز فنی حرفه‌ای شهرستان، متناسب با ظرفیت‌ها و...


تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد