• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مرکز دشتستان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

همزمان با 6 مردادماه روزملی کارآفرینی وآموزش های فنی وحرفه ای وهفته ملی مهارت، دو آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد  وستا وشکوردر رشته‌های آموزشی،بهداشت وایمنی و امورباغی زراعی در دشتستان افتتاح شد.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

فرماندار  شهرستان دشتستان گفت: مراکز آموزش فنی وحرفه ای مکانی است که برنامه ریزی دقیق در جهت اجرای دوره های آموزشی با کیفیت و اثربخشی بالا دارد و قطعا بسترساز زمینه اشتغال خواهد بود و رفع معضل بیکاری را سرعت می بخشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، فتح الله نوروزی در نشست با روسای مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دشتستان از فعالیت ها و تلاش های مجموعه آموزش فنی و حرفه ای در راستای ترویج و اشاعه فرهنگ مهارت آموزی تقدیر و خواستار برنامه ریزی دقیق در جهت اجرای دوره های آموزشی با کیفیت و اثر بخشی بالا در مسیر اشتغال و رفع معضل بیکاری شد.

وی به نقش آموزش های فنی و حرفه ای در کاهش بیکاری اشاره کرد و افزود: تربیت نیروهای مهارتی برای ایجاد فرصت های جدید شغلی باید مورد تاکید قرار گیرد.

نوروزی اظهار کرد: آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای، راهکار مناسبی برای رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال در کشور است.

فرماندار دشتستان ارتقاء جایگاه آموزش‌های فنی و حرفه ای در جامعه و بها دادن به این آموزش ها در بین خانواده ها ، جوانان و بویژه دانش آموزان را ضروری دانست و تاکید کرد: اگر از ابتدا رویکرد آموزش تحصیلی، مهارت افزایی بود، امروزه با حجم زیاد فارغ اتحصیلان بیکار مواجه نبودیم، چرا که بهترین و کاربردی‌ترین مهارت‌هایی که امروزه می‌تواند به دانش آموزان در مدارس آموزش دهند، مهارت‌هایی است که توسط مراکز آموزش فنی و حرفه ای ارائه می شود، که بسیار جنبه کاربردی‌ برای جوامع امروزی دارد.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای برادران دشتستان  هم ضمن قدردانی از حمایت های فرماندار شهرستان از مجموعه فنی و حرفه ای با بیان اینکه بیش از 100 حرفه آموزشی در مراکز فنی و حرفه ای  دشتستان آموزش داده می‌شود، گفت: در سال گذشته 3 هزار و 500 نفر از خواهران و برادران مهارت‌های مختلف را در سطح شهرستان فرا گرفته اند.

هادی توسلی با اشاره به اینکه مهم‌ترین عنصر ایجاد اشتغال نیروی انسانی کارآمد و ماهر است، اظهار داشت: نیروی انسانی می‌تواند در چرخه اقتصادی نقش زیادی ایفا کند و در امر تولید تأثیرگذارترین کمک را انجام دهد.

وی توانمندی و کسب مهارت را لازمه اثربخشی نیروی انسانی دانست و افزود: هدف مراکز فنی و حرفه‌ای تربیت نیروی کار ماهر و نیمه ماهر در تمامی بخش ها بخصوص بخش‌های صنعت، کشاورزی و خدمات از طریق دوره‌های آموزشی برابر استانداردهای آموزشی در کارگاه‌های مجهز و با حضور مربیان مجرب ارائه می‌دهد.

توسلی تصریح کرد: بیش از ۷۰ درصد آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به کارهای عملی اختصاص داده شده است تا بدین ترتیب کارآموز توان فعالیت در بازار کار را داشته باشد.

 


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

نشست خبري روساي مراكز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دشتستان به مناسبت هفته مهارت باحضور اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دشتستان گفت: در راستای تحقق مفاد تفاهم نامه مشترک بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مراکز رشد فنی و حرفه‌ای با همکاری پارک علم و فناوری در سطح استان بوشهر راه اندازی شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، هادی توسلی در نشست با مدیر مرکز رشد علم و فناوری شهرستان دشتستان ،اظهار داشت: مراکز آموزش فنی و حرفه ای با توجه به زیرساخت‌های موجود کارگاه های آموزشی مجهز و فضای آموزشی و آزمایشگاهی بسیار خوب می توانند برای تحقق ایده های نوینی که در پارک علم و فناوری مورد پذیرش قرارمی گیرند، کمک خوبی باشند.

وی به نقش مهارت آموزی در رشد و توسعه هر منطقه اشاره کرد و افزود: با هم افزایی بین دو سازمان شاهد شکوفایی روش های نوینی از مهارت آموزی معطوف به اشتغال و مهارت آموزی محصول محور خواهیم شد.

توسلی نیاز استان بوشهر به راه اندازی مراکز فنی و حرفه ای رشد علم و فناوری را یادآور شد و بیان داشت: با توجه به اینکه در حوزه فناوری های نوین ایده های بسیار خوبی از طرف کارآموزان و مهارت آموختگان فنی حرفه ای در مراکز مطرح می شود، این الگوی خوب می تواند منجر به شکوفایی علم و عمل توام در مراکز آموزش فنی و حرفه ای بشود.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتستان با اشاره به اینکه هم افزایی دو مجموعه موجب شکوفایی و ایجاد بستر و فرصت‌های خوبی برای پارک و توسعه مراکز رشد خواهد شد،اضافه کرد: مهارت و فناوری یکی از عامل های اصلی رشد و توسعه اقتصادی پایدار در جامعه است و آموزش های فنی و حرفه ای نقش مهمی را در افزایش اشتغال مولد، بهبود فضای کسب وکار، استفاده بهینه ازفرصت ها وافزایش کارایی اقتصاد مقاومتی در درون جامعه بر عهده دارند.

توسلی ابرازداشت: جوانان برای رسیدن به اشتغال باید از مسیر مهارت آموزی عبور کنند چرا که اقتصاد مقاومتی مبتنی بر افزایش بهره وری است که این امر جز از راه آموزش و ارتقاء مهارت میسر نیست.

 


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئيس مركز آموزش فني و حرفه اي برادران دشتستان گفت:آموزش یک رکن اساسی در تکمیل خدمات کمیته امداد است و مجموعه آموزش فنی و حرفه ای آماده است تا هر گونه خدمات آموزشی اعلامی از سوی این نهاد حمایتی را ارائه کند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، هادي توسلي در نشست با رئيس و كارشناسان كميته امداد امام خميني (ره) شهرستان دشتستان ،اظهار كرد: مراكز آموزش فني و حرفه اي آمادگی دارند تا در کنار کمیته امداد امام خمینی (ره)، شرایط ساختن یک زندگی کریمانه برای مددجویان تحت پوشش را فراهم کنند.

وي یادآور شد: هیچ عنصری به اندازه آموزش در سرنوشت مددجویان کمیته امداد موثر نیست و با انتقال یک مهارت به یک مدد جو در حقیقت یک ارزش افزوده دائمی در زندگی وی شکل می گیرد.

توسلي با بیان اینکه مهارت‌آموزی در حوزه اشتغال جزو اصول کار است،بيان داشت: یکی از دلایل پایداری طرح‌های اشتغال کمیته امداد ارایه آموزش‌های موردنیاز قبل، حین و بعد از اجرای طرح است.

وي از برنامه ريزي جهت مهارت آموزي 500 نفر از مددجويان كميته امداد شهرستان دشتستان در سال جاري خبر داد و گفت: ایجاد اشتغال از طریق مهارت‌های فنی و حرفه‌ای زمینه خودکفایی بيشتر خانواده هاي زیرپوشش کمیته امداد شهرستان را فراهم کرده است.

رئيس كميته امداد شهرستان دشتستان هم توانمندسازی مهارتی و اشتغال مددجویان را اولویت مهم کمیته امداد استان عنوان کرد و گفت: با توجه به ظرفیت‌هایی که در کمیته امداد و سازمان فنی و حرفه‌ای وجود دارد، نیازمند هم افزایی و پوشش متقابل در این زمینه هستیم.

غلامحسين قيطاسخواه حرفه و مهارت آموزی خانوار‌های تحت حمایت را از اقدامات اصلی برای توانمند شدن مددجویان عنوان و تصریح کرد: داشتن گواهی مهارت از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای از سوی مددجویان، از شروط اصلی برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی در جهت توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات برای آن‌ها محسوب می‌شود.

 


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئيس مرکز آموزش فني  حرفه اي برادران دشتستان گفت: در این طرح به میزان 60 ساعت از مجموع آموزش حرفه های مهارتی کوتاه مدت که منطبق با استاندارد های سازمان فنی و حرفه ای کشور می باشد در طول یک دوره تحصیلی اجرا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، هادي توسلي در نشست با مدير و کارشناسان آموزش و پرورش شهرستان دشتستان توسعه و تقویت فرهنگ کار و مهارت آموزی و ایجاد زمینه مناسب برای شناسایی استعداد های دانش آموزان را از جمله اهداف این طرح عنوان کرد و افزود: ایجاد زمینه کسب شایستگی های فنی و حرفه ای و آشنایی با مشاغل گوناگون، همچنین کمک به خلاقیت ، نوآوری و کار آفرینی از اهداف دیگر این طرح است.

وي بیان کرد: در اجرای این طرح می توان خارج از برنامه هفتگی رسمی به صورت تراکمی در یک پایه تحصیلی عمل کرد یا این طرح در دو یا سه پایه تحصیلی اجرا شود و آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای که دارای پروانه تاسیس از سازمان فنی و حرفه ای هستند می توانند در این طرح مشارکت کنند.

توسلي یکی دیگر از ویژه گی های مثبت این طرح را همپوشانی با جشنواره های نوجوان و جوان خوارزمی دانست و افزود: رویکرد این جشنواره ها مهارت محوری و کار آفرینی است و اجرای این طرح می تواند به تقویت خلاقیت و کار آفرینی در دانش اموز کمک کند.

وی با بیان اینکه جهت گیری ها و سیاست ها اسناد بالادستی و برنامه های بلند مدت کشوربه سمت مهارت آموزی است، اظهار امیدواری کرد: همه دستگاه های اجرایی کمک کنند تا دانش آموزان و نسل آینده جامعه به جای مدرک گرایی، مهارت گرایی را سر لوحه کار خود قرار دهند.

رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي خواهران دشتستان هم با تاکید به توسعه آموزش‌های مهارتی در سنین پایه اظهار کرد: برای توسعه مهارت‌ها در بین دانش آموزان طرح ایران مهارت با 500 حرفه مهارتی در مدارس استان بوشهر با همکاری آموزشگاه‌های آزاد استان اجرا می‌شود.

شميم برازجاني افزود: موضوع پیوند بین آموزش‌های رسمی و غیررسمی همواره دغدغه‌ای در دستگاه‌ها ارائه دهنده آموزش بوده است و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در تلاش است با ایجاد گفتمان مهارت آموزی و برگزاری جلسات مختلف با دستگاه‌های دیگر در این مسیر گام بردارد.

وي عدم ارائه آموزش‌های مهارتی در نظام آموزش و پرورش را یکی از چالش‌های پیش رو کشور در تربیت افراد کارآفرین ذکر کرد و گفت: طرح ایران مهارت فرصتی مناسب در راستای آشنایی هرچه بیشتر دانش آموزان با آموزش‌های مهارتی و تربیت نیروی متخصص و نقش این آموزش‌ها در ایجاد اشتغال مولد و پایدار است.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

امام جمعه دیر: مددجویان شهرستان دیر برای اشتغال و کارآفرینی توانمند شوند

امام جمعه دیر گفت: مددجویان شهرستان دیر برای اشتغال و کارآفرینی توانمند شوند.

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: نقش مسابقات ملی مهارت در ترویج فرهنگ مهارت آموزی کار وکارآفرینی بی بدیل است

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهرگفت: مسابقات ملی مهارت بستر مناسب برای رقابت سالم بین مهارت...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: دیپلم افتخار نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت رشته آشپزي به مهارت آموزی بوشهري رسيد

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر  از کسب دیپلم افتخار نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزي هزار و هفتصد نفر از آسيب ديدگان و در معرض آسيب اجتماعي در استان بوشهر

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: بيش از هزار و هفتصد نفر از آسيب ديدگان و در معرض آسيب اجتماعي...

رئيس مركز سنجش و ارزشيابي مهارت فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزي و كارآفريني با اشتغال پیوندی جدا نشدني دارد

رئيس مركز سنجش و ارزشيابي مهارت فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: کارآفرینان با حضور درکلاس های فنی و...

معاون آموزش،پژوهش و برنامه ريزي فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزی کلید دست یابی به کارآفرینی و اشتغال در هر منطقه اي است

معاون آموزش،پژوهش و برنامه ريزي فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: مهارت آموزی و تربیت نیروی ماهر در...

مدیرعامل پروپیلن جم: توجه به مهارت افزایی دانش آموزان گامی در راستای توسعه متوازن است

 مدیرعامل پروپیلن جم گفت: توجه به مهارت افزایی دانش آموزان گامی مؤثر در راستای توسعه متوازن است.

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزي بيش از 19 هزار نفر با آموزش هاي مهارتي در استان بوشهر

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در شش ماهه اول سال جاري 19 هزار و 316 نفر با شركت در...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد