• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مرکز گناوه

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئيس مركز آموزش فنی و حرفه‌ای گناوه، گسترش آموزش های فنی و حرفه ای در کشور و  استان را منطبق با استانداردهای بین المللی عنوان کرد و ضرورت تقویت فرهنگ مهارت آموزی جوانان را با هدف رفع مشکل بیکاری درجامعه مورد تاکید قرار داد.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

معاون آموزش،پژوهش و برنامه ريزي فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: ارائه آموزش های مهارتی بر اساس نیاز سنجی های منطقه ای و گسترش در بین جوانان، گامی برای توسعه اشتغال پایدار و گسترش فرهنگ کارآفرینی است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، پروين ليراي زاده در بازديد از كارگاه هاي مركز آموزش فني و حرفه اي گناوه با تاکید بر توسعه آموزش ها ی مهارتی متناسب با نیاز روز و بازار كار هر منطقه اظهار داشت : تربیت نیروی ماهر و متخصص، مطابق با نیاز بازار کار، ضرورت اشتغال پایدار در هر شهرستاني است.

وي با اشاره به ظرفيت هاي مهم اشتغالزايي در شهرستان گناوه در حوزه دريا و گردشگري ،اضافه كرد: فراگیری مهارت های فنی و حرفه ای کلید اشتغال پایدار در کشور است و براساس همین امر و با توجه به رشد بالای بیکاری در نقاط مختلف کشور و استان بوشهر، نیاز است تا ترویج فرهنگ مهارت آموزی با همت همه دستگاههای اجرایی و همه مردم بر اساس پتاسيل هاي موجود در هر شهرستان گسترش یابد.

ليراوي زاده مهارت‌آموزی را زمینه‌ساز ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب، پایدار و مولد دانست و اظهار كرد: ۴۰ درصد از کارآموزان مراکز فنی و حرفه‌ای گناوه بر اساس ظرفيت هاي شهرستاني و استاني جذب بازار کار شدند.

معاون آموزش،پژوهش و برنامه ريزي فني و حرفه اي بوشهر با بیان اینکه شهرستان گناوه دارای ظرفیت‌های مناسبی در جهت توسعه مهارت‌آموزی است،تصريح كرد: آموزش فنی و حرفه‌ای با بهره‌گیری از اساتید مجرب در رشته‌های مختلف هنری، صنعتی، کشاورزی و سایر رشته‌های موردنیاز جوانان ظرفیت بسیار خوبی برای آموزش و توانمندسازی جوانان در سطح استان بوشهر دارد که به‌نوعی مغفول مانده‌اند و نیازمند حمایت احاد مردم در سطح استان است.

ليراوي زاده با بیان اینکه تلاش بر این بوده که ورود تکنولوژی در کنار آموزش‌های بومی و منطقه‌ای در اولویت کاری باشد، گفت: بر این اساس، امروز بهترین کارگاه‌ها با بیشترین امکانات را در استان بوشهر تجهیز کرده‌ایم و این روند در همه شهرستان‌ها ادامه دارد.

 


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئيس مركز آموزش فني و حرفه اي برادران گناوه گفت: از ابتدای سال تاکنون 200 سرباز وظیفه با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در 15 رشته شغلی آموزش هاي مهارتي را فرا گرفته اند.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئيس مركز آموزش فني و حرفه اي برادران گناوه گفت: می‌توان با مهارت آموزی و ایجاد اشتغال برای جوانان در راستای کاهش آسیبهای اجتماعی گام برداشت.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، بهرام مكاري پور در بازديد از روند اجراي دوره هاي مهارت آموزي در اين مركز وجود کارگاه های آموزشی مجهز به تجهیزات  و مواد مصرفی بروز و استفاده از مربیان مجرب و توانمند در راستای ارائه آموزش های مهارتی به مهارت آموزان  را از جمله نقاط قوت این مركز در جهت ارائه آموزش های مهارتی به اقشار مختلف جامعه برشمرد و افزود : خوشبختانه با تعامل و همکاری با دستگاه هاي اجرايي شهرستان توانسته ایم گامی مهم و موثر را در راستای ارائه آموزش های مهارتی به شهروندان گناوه اي برداریم.

وي با تاکید بر نقش مهم مهارت‌افزایی در عرصه اشتغال و رفع بیکاری خاطر نشان کرد: برای داشتن اشتغال پایدار و ایجاد یک کشور توسعه یافته باید 70 درصد مهارت‌ها عملی و 30 درصد تئوری باشد که این مهم در استان بوشهر   شهرستان گناوه محقق شده است.

مكاري پور با بیان اینکه ارائه آموزش‌ها در سطح کشور به دو بخش رسمی و غیررسمی تقسیم بندی می‌شود، اضافه كرد: در بخش غیررسمی متولی این امر سازمان آموزش فنی و حرفه‌ایی کشور است که در چند سال اخیر توجه ویژه‌ایی به این آموزش‌ها شده و نتایج قابل توجهی در بحث آموزش و اشتغال‌زایی از این سازمان بدست آمده است و نياز به حمايت همه مسئولان استاني و شهرستاني دارد.

رئيس مركز آموزش فني و حرفه اي برادران گناوه طرح کارورزی و کارآموزی در محیط کار واقعی را یکی از سیاست‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در عرصه ایجاد اشتغال برشمرد و خواستار برنامه ریزی منسجم و دقیق برای اجرای هرچه بهتر این طرحها در میان قشر جوانان جویای کار با همکاری مسئولان شهرستان شد.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

فرماندار شهرستان گناوه گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای باید به سمت تحلیل نیازهای جامعه و برگزاری دوره‌های آموزشی متناسب با نياز منطقه اي حرکت کند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر ،غلامرضا مهر جو در نشست با رئيس مركز آموزش فني و حرفه اي برادران گناوه از فعالیت ها و تلاش های کارکنان  آموزش فني و حرفه اي در راستای ترویج و اشاعه فرهنگ مهارت آموزی تقدیر و خواستار برنامه ریزی دقیق در جهت اجرای دوره های آموزشی با کیفیت و اثر بخشی بالا در مسیر اشتغال و رفع معضل بیکاری شد.

وي ضمن تبریک  هفته ملی مهارت و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای افزود: مراکز آموزش فنی وحرفه ای مکانی است که برنامه ریزی دقیق در جهت اجرای دوره های آموزشی با کیفیت و اثربخشی بالا دارد و قطعا بسترساز زمینه اشتغال خواهد بود و رفع معضل بیکاری را سرعت می بخشد.

مهرجو با بيان اينكه آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای، راهکار مناسبی برای رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال در شهرستان گناوه است،اضافه كرد: تربیت نیروهای مهارتی برای ایجاد فرصت های جدید شغلی باید مورد تاکید قرار گیرد.

فرماندار گناوه  نقش و جایگاه آموزش‌های فنی و حرفه ای در جامعه و بها دادن به این آموزش ها در بین خانواده ها و جوانان و بویژه دانش آموزان را ضروری دانست و تصريح کرد: اگر از ابتدا رویکرد آموزش تحصیلی، مهارت افزایی بود، امروزه با حجم زیاد فارغ اتحصیلان بیکار مواجه نبودیم، چرا که بهترین و کاربردی‌ترین مهارت‌هایی که امروزه می‌تواند به دانش آموزان در مدارس آموزش دهند، مهارت‌هایی است که توسط مراکز آموزش فنی و حرفه ای ارائه می شود، که بسیار جنبه کاربردی‌ برای جوامع امروزی دارد.

رئيس مركز آموزش فني و حرفه اي برادران گناوه هم با بیان اینکه بیش از ۵۰ حرفه در مرکز فنی و حرفه ای برادران گناوه آموزش داده می‌شود، گفت: در سال گذشته با توجه به شرايط كرونايي جامعه بيش از  هزار و صد  نفر از خواهران و برادران مهارت‌های مختلف را  در اين مركز آموختند.

بهرام مكاري پور با اشاره به اینکه مهم‌ترین عنصر ایجاد اشتغال نیروی انسانی کارآمد و ماهر است، اظهار داشت: نیروی انسانی می‌تواند در چرخه اقتصادی نقش زیادی ایفا کند و در امر تولید تأثیرگذارترین کمک را انجام دهد.

وی توانمندی و کسب مهارت را لازمه اثربخشی نیروی انسانی دانست و افزود: هدف مراکز فنی و حرفه‌ای تربیت نیروی کار ماهر و نیمه ماهر در تمامی بخش ها بخصوص بخش‌های صنعت، کشاورزی و خدمات از طریق دوره‌های آموزشی برابر استانداردهای آموزشی در کارگاه‌های مجهز و با حضور مربیان مجرب ارائه می‌دهد.

مكاري پور تصریح کرد: بیش از ۷۰ درصد آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به کارهای عملی اختصاص داده شده است تا بدین ترتیب کارآموز توان فعالیت در بازار کار را داشته باشد.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئيس مركز آموزش فني و حرفه اي برادران گناوه گفت: با پیوند آموزش  فنی و حرفه ای و دانشگاه ها، تحولی بزرگ در حوزه ی مهارت آموزی رقم خواهد خورد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، بهرام مكاري پور  در نشست با رئيس دانشگاه علمي و كاربردي شهرستان گناوه با بیان اینکه آماده ایم تا از امکانات خود برای مهارت آموزی دانشجویان استفاده کنیم، افزود:  آموزش فنی و حرفه ای گناوه در قالب عقد تفاهم نامه با دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شهرستان آمادگی لازم را دارد تا نیازهای مهارتی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی را مرتفع کند.

وي  اظهار داشت: به منظور ارتقاء شایستگی های حرفه ای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی با هدف رفع نیاز بازار کار و تزریق نیروی متخصص دانشگاهی و ایجاد فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی و دانشجویان دوره های مهارتی بر اساس نیاز بازار کار برای دانشجویان دانشگاه علمي و كاربردي بر اساس نیازسنجی دانشگاه در سال جاری برگزار می شود.

مكاري پور تصريح كرد: آموزش های فنی و حرفه ای حلقه مفقوده ارتباط دانشگاه و صنعت است و در این مقطع از زمان آموزش های مهارتی می تواند با توانمند سازی دانشجویان این ارتباط را بین دانشگاه و صنعت برقرار کند و در اشتغال آنان موثر باشد.

رئيس مركز آموزش فني و حرفه اي برادران گناوه به راه اندازي مراكز مديرت و مهارت آموزي در دانشگاه ها اشاره كرد و اضافه كرد: در راستای اجرای طرح ملی توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال، مراکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه ها راه اندازي مي شود كه اميدواريم با همكاري دانشگاه علمي و كاربردي اين مركز در اين دانشگاه نيز راه اندازي شود.

مكاري پور تاكيد كرد: در شرایط موجود، فارغ‌التحصیلانی موفق خواهند بود که به کسب مهارت اقدام نمایند،  لذا انتخاب رشته و مهارتی که دانشجویان می‌آموزند تأثیر بسزایی برای آینده آنها دارد.

وي خاطرنشان كرد: ما به‌عنوان مسئولين حوزه آموزش هاي مهارتي موظفیم تا زمینه‌ی کسب مهارت و توانمندسازی دانشجویان را فراهم نمائیم، ازاین‌رو دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی بهترین مکان برای کسب مهارت افزایی و توانمند سازی هستند.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: اولين ربات جوشكاري در فني و حرفه اي بوشهر ساخته شد

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: این ربات هوشمند در درجه آزادی مختلف و انواع سطوح...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر خبر داد؛ 60 استاندارد مهارتي در حوزه پرورش آبزيان در استان بوشهر تدوين شد

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: تفاهم نامه همکاری چهارجانبه آموزش فنی و حرفه‌ای ،...

تفاهم نامه همكاري آموزش فنی و حرفه ای و دانشگاه علوم پزشكي استان بوشهر منعقد شد

تفاهم‌نامه همکاری فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای  و دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با هدف...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزی، سنگ زیربنای موفقیت در سال توليد،پشتيباني ها،مانع زدايي ها

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: مهارت آموزی و توانمندسازی نیروی انسانی یکی از گام های اساسی...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: بی مهارتی به بیکاری دامن زد؛ آینده کاری جوانان استان بوشهر در گرو تخصص گرایی

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهرگفت: تخصص گرایی در حالی نقش موثری در تامین آینده شغلی افراد دارد که با...

مدیرکل آموزش فنی حرفه ای خاستان بوشهر خبر داد : کسب رتبه برتر آموزش فنی و حرفه ای در بيست و چهارمين جشنواره شهید رجایی

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: رتبه برتر بیست و چهرمين جشنواره شهید رجایی استان...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر در سامانه سامد به درخواست هاي مردمي پاسخ داد

بمناسبت هفته دولت عبدالمجید دراهکی مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای بوشهر با حضور در مرکز ارتباط مردم و...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: نیروی جوان ، پویا و با مهارت از مهمترین عوامل توسعه در هر جامعه ای است

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: جهش تولید نیازمند جهش مهارتی در بکارگیری استعدادها و...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد